Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2020, 00:00

Advokáti vedia znížiť riziko škody poistkou

Za poškodenie klienta zlou radou sú advokáti plne zodpovední. Ak škodu spôsobí koncipient, zodpovednosť padne na advokáta.

Ako vymedzuje advokátske kancelárie zákon
Advokátska kancelária môže mať formu združenia advokátov, verejnej obchodnej spoločnosti, komanditnej spoločnosti alebo eseročky. Pokiaľ je kancelária založená ako spoločnosť s ručením obmedzeným, nesmie mať iný predmet podnikania, ako je poskytovanie právnych služieb. Jej konateľmi a spoločníkmi môžu byť len advokáti. Kancelária sa musí poistiť pre prípad zodpovednosti za škodu pri poskytovaní právnych služieb. Minimálny limit poistného plnenia je 1 500 000 eur za každého spoločníka.


„Pri poistkách advokátov ide o špecializované produkty šité na mieru tomuto povolaniu.“
Katarína Kukurová, hovorkyňa, poisťovňa Generali


Za poškodenie klienta zlou radou sú advokáti plne zodpovední. Ak škodu spôsobí koncipient, zodpovednosť padne na advokáta.
Každý robí chyby. Platí to aj pri skúsených advokátoch. Stačí jedenkrát zle interpretovať komplikované právne ustanovenie a firma, ktorej kancelária radila, môže utrpieť veľkú škodu. Pri veľkých fúziách sa môže vyšplhať až do výšky niekoľkých miliónov eur. Žiaden právnik si na seba nezoberie riziko, že by musel škody hradiť z vlastného vrecka. Advokáti a advokátske kancelárie sú preto p

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 84% na dočítanie.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.