Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2020, 14:34

Danko v pléne vyhlásil, že nemá úctu voči prezidentke. Čaputová ho odmieta komentovať

Poslanec Martin Poliačik výrok šéfa parlamentu o prezidentke označil za nepatričný a požiadal ho, aby sa zaň ospravedlnil. K výzve sa pridal aj Matovič.

Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) nemá úctu voči prezidentke Zuzane Čaputovej. Vyhlásil to v pléne Národnej rady po slovnej nezhode s nezaradeným poslancom Martinom Poliačikom.

"Môžete ísť kričať prezidentke do paláca"

"Budem si ctiť prezidentský palác, keď bude nezávislý, apolitický a nebude slúžiť feťákom, ako ste vy," povedal Poliačikovi po tom, ako si vymenili názory v súvislosti s neschválením procedurálneho návrhu nezaradenej poslankyne Veroniky Remišovej.

Na Dankove výroky v súvislosti s prezidentkou reagoval aj prezidentský palác. Hovorca prezidentky Zuzany Čaputovej pre HN odkázal, že pani prezidentka "nevidí najmenší dôvod na tieto vyjadrenia reagovať."

Na Poliačikovu výčitku reagoval s tým, že voči nemu úctu nemá, ale má ju voči Remišovej. Následne šéf parlamentu vyzval nezaradeného poslanca, aby naňho v pléne nekričal a vyhlásil, že "môže ísť kričať k prezidentke do paláca".

Má sa ospravedlniť

Líder OĽaNO Igor Matovič po konflikte predstúpil pred predsedu parlamentu s papierom, na ktorom bolo napísané "On je ožratý". "Toto, čo ste napísali, je neskutočná drzosť," reagoval Danko a požiadal Matoviča, aby si sadol späť na miesto a bol ticho, že z neho ide zloba. "Som šťastný, že je koniec volebného obdobia a tohto šialenca už nemusím vidieť," dodal na Matovičovu adresu.

Poliačik jeho výrok o prezidentke označil za nepatričný a požiadal ho, aby sa zaň ospravedlnil. K výzve sa pridal aj Matovič.

Dankovo vyjadrenie podľa jeho slov nie je hodné druhého najvyššieho ústavného činiteľa. Poliačik avizoval pre Dankovo vyjadrenie na adresu prezidentky podanie na mandátovo-imunitný výbor.

Poslanec SaS podal návrh na začatie disciplinárneho konania voči vyjadreniam Danka.

"Podal som návrh na začatie disciplinárneho konania proti predsedovi Dankovi. Za jeho hulvátske výroky, ktoré pred chvíľou predniesol v parlamente na adresu pani prezidentky Zuzany Čaputovej. Niekedy, keď sa vytočím, tak aj prokrastinovať zabudnem. Už to má v podateľni," napísal poslanec na sociálnej sieti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.